Jak chutná Berlín aneb Visiting Rixbox

04.12.2017

Echo Česko-německého kulturního jara 2017

VISITING RIXBOX: Cesta za berlínskou kreativní gastronomií

Jak chutná současný Berlín, jaký vliv má na jeho pestrou gastronomii kuchyně jiných národů a migrační vlny?

V rámci ozvěn projektu Česko-německé kulturní jaro 2017 pozval Goethe-Institut ve dnech od 9.11 do 11.11.2017 skupinu provozovatelů bister z regionálních měst České republiky a vybrané novináře, aby se dozvěděli více o tom, jak to v Berlíně chodí, co na berlínské gastroscéně "funguje" a možná také, proč to funguje. Skupinka nebyla náhodná, většina zvaných českých profesionálů podpořila prezentaci mobilní gastronomické jednotky RIXBOX během Kulturního jara ve svém městě, a tak už byla alespoň trochu na multikulturní flér berlínské části Neukölln připravena. Během tří dnů mohli účastníci poznat gastronomický koncept Hosseina Eggebrechta zblízka, seznámit se s novými trendy a zajímavými podniky ve čtvrti Neukölln, zažili streetfoodový čtvrtek v Markthalle Neun a poznali některé influencery, kteří se pohybují v berlínské gastro-scéně.


Čtvrtek: Streetfoodday v Markthalle Neun

Každý čtvrtek večer se setkávají v bývalé tržnici v Kreuzbergu nadšenci, kteří, často bez vlastní restaurace a velkého startovního kapitálu, s neuvěřitelnou kreativitou nabízí za dostupné ceny své kulinářské kreace. Markthalle Neun obměňuje každý čtvrtek zčásti svou nabídku: podmínkou jsou lokální produkty nebo bio-původ a recyklovatelnost obalů a nádobí, na kterém je servírováno a celková kvalita. Zájemce pečlivě vybírají zkušení gastronomové jako například Olivier Witzkewitz, který nás tržnicí provázel.

A také u jídla se ukazuje kreativní potenciál Berlína na rozmanitosti autentických kuchyní a inspirací, které do města přinesli dřívější i současní přistěhovalci. Ochutnat tu můžete například britské pies, thajské knedlíčky, brazilskou tapioku, peruánské ceviche, nigerské fu-fu a mnoho dalších specialit.

Pátek: Rixdorf, Rixbox, Neukölln: Jak se všichni společně snaží o lepší město


Pátek se točil kolem Rixboxu a jeho provozovatele: Naši účastníci se na radnici dozvěděli o participačním procesu vedeném ze strany města, na jehož konci z nevzhledné frekventované křižovatky vzniklo malé náměstí s místem pro setkávání a dobrou gastronomii za přístupné ceny. Na provoz imbisu byla vypsána soutěž pro gastronomy a tu právě vyhrál Hossein Eggebrecht se svým RIXBOXem. Street food, který nabízí a sází na kombinaci lokálních surovin, originálního zpracování a kombinací, kvalitní kávy a dostupných cen. Koncept, který se vyplatí pro všechny strany a který, s úpravou ulice v náměstíčko, mění k lepšímu život obyvatel přilehlé ulice i kolemjdoucích.

Little Stage: Networking spojený se zážitkem


Podnik vedený Berndem Richterem o něm samotném hodně vypovídá: Dlouholetý stage designer divadelního spolku Neuköllner Heimathafen si v Little Stage vytvořil klubovou jeskyni s atmosférou obývacího pokoje, kde se běžně organizují koncerty, jam sessions nebo třeba setkání nadšenců joja. Naši účastníci se tady měli příležitost setkat s hosty paralelní skupiny s tématem Integrace cizinců, seznámit se, vyměnit informace, reflektovat gastronomické i další zkušenosti, anebo si třeba jen poslechnout jam session, která se ten večer obzvlášt povedla.

Sobota: Berlínské trendy a nové gastrokoncepty


V sobotu představil charismatický zakladatel Chicago Williams BBQ Nawid Samawat svůj gastrokoncept, se kterým aktuálně v Berlin Mitte sklízí úspěchy. Jeho pohled na fungování gastro-businessu inspirovaného jinou kulturou, hledání svého místa na trhu a ochotou podělit se o zkušenosti všichni ocenili.


Následující program byl individuálně sestavený, a na výsledek možné inspirace se nejlépe zajděte podívat do Bistra Satyr a Fresh Bistra Kantýny v Plzni, do Bistré krávy v Olomouci, do Docku v Ostravě, do Art-Cafe Lázně v Liberci nebo do Bistra Pelant v Žalmanově u Karlových Varů.

A co na to říkali naši účastníci?

"Navštívili jsme mnoho zajímavých a inspirativních míst, obzvlášť bych ráda zmínila Markthalle Neun a Klunkerkranich. Na tour jsem se seznámila s několika milými a zajímavými lidmi z oboru, jak z Berlína či Čech a věřím, že jsme se neviděli naposledy".
Adéla, Fresh Bistro Kantýna, Plzeň

"Za naši Bistrou krávu máme jen samá pozitiva.

1. jsme vděční, že jsme se gastrocesty mohli zúčastnit

2. program byl dobře zvolený, vše na sebe navazovalo v příjemném tempu

3. velký přínos od ostatních majitelů bister a gastro zařízení - výměna informací, sdílení zkušeností

4. inspirace berlínskými podniky, které jsme mohli v rámci gastrocesty navštívit."

Jára a Tom, Bistrá kráva, Olomouc

"Program byl velmi dobře postaven, místa, která jsme navštěvovali, se tématicky střídala, dozvěděli jsme se hodně o kavárenské scéně, ale i o těch ostatních. Náš průvodce byl značným plusem, je milý a do gastra "zažraný" stejně jako my všichni.[...] Co mně osobně vyhovovalo, [...] byla orientace na organické suroviny a výrobky, na lokální produkci a ekologickou výrobu. V tom se máme v Česku stále co učit. Schůzka na radnici, která se mi ze začátku jevila spíše jako zbytečnost, byla nakonec jedním z nejlepších zážitků, jen škoda, že s námi nemohl být také někdo z patřičných úřadů."

Magda, Maso Pelant, Žalmanov

"Za klub Dock v Ostravě hodnotíme celou akci více než pozitivně, a to ve více ohledech:

  • [...] Výběr podniků byl pestrý a "in" - bistra, kavárny, dodavatelé, výrobci - vše bylo inspirativní a vybráno s ohledem na "účastníky zájezdu" = malá autorská bistra a kavárny
  • Gastro inspirace - každý z navštívených podniků byl zajímavý svým originálním pojetím svého podnikání, a to nejen nabízeným menu, ale také servisem, obsluhou, interiérem a vybavením. Pro nás to znamenalo konkrétní postřehy, které budeme do našeho podniku začleňovat
  • Institucionální inspirace - návštěva radnice na téma "podpora podnikání" byla velmi přínosná, jelikož v Ostravě spolupracujeme na několika budoucích projektech zabývajících se podobnou tematikou, jako v Neuköllnu: oživování a zatraktivňování problematických částí města."

Honza&Honza z Docku, Ostrava

"Děkujeme ještě jednou, že jste nám umožnili tuto báječnou cestu a mnoho zajímavých setkání. Co nám to dalo... V profesní rovině výborné tipy, výborné recepty, výměnu zkušeností... V osobní rovině jsem dostala, kromě tipů na zajímavá místa, která bychom v Berlíně určitě nevyhledali, velmi silné a pro mně důležité podněty."

Dagmar, Art Cafe Lázně, Liberec


Pokud se chcete vydat po našich stopách, přidáváme linky na některá zajímavá místa, o kterých byla zmínka.

Markthalleneun

https://markthalleneun.de/

Rixbox

https://rixbox.de/

Klunkenkranich

https://www.klunkerkranich.org/

Balera Weinhandlung

www.baleraweine.com

Berliner Berg GmbH

www.berlinerberg.de

Hallmann-Klee

www.hallmann-klee.de

Andraschko Rösterei

www.andraschkokaffee.com

Little Stage

https://littlestageclubneukoelln.wordpress.com/

Selig - Café ' Restaurant ' Bar

www.selig.berlin

Chicago Williams BBQ

https://chicagowilliamsbbq.de


Foto: Kristina Holubová, Jiří Jansch